Skip to main content

YHTEYSTIEDOT

OULUN PYRINTÖ TOIMISTO

Hakakatu 5, 90140 Oulu

Puh: +358 (0)44 781 2800

arkisin klo 10-16

Sähköposti: info@oulunpyrinto.fi

 

Hanna Uusitalo

Toiminnanjohtaja

p. +358 (0)40 7285494

hanna.uusitalo@oulunpyrinto.fi

 

Vilma Silvamaa

Voimisteluvastaava

Harrastevoimistelu

p. +358 (0)44 781 2801, arkisin klo 10-13

voimistelu@oulunpyrinto.fi

 

Heikki Aura

Yleisurheiluvastaava

Kilpailut ja tapahtumat

p. +358 (0)44 781 2809

yleisurheilu@oulunpyrinto.fi

 

Sami Petäjäjärvi

Yleisurheilu nuoriso- valmennuspäällikkö

p. +358 (0)40 777 4600

sami.petajajarvi@oulunpyrinto.fi

Fanni Majanmaa

TeamGym koordinaattori

p. +358 (0)40 219 0325

teamgym@oulunpyrinto.fi

TELINEVOIMISTELUVALMENTAJAT

Janne Haapajoki

Miesten telinevoimistelu, päävalmentaja

MTV1

p. +358 (0)40 503 9838,

janne.haapajoki@oulunpyrinto.fi

 

Pauliina Savola

Naisten telinevoimistelu,

päävalmentaja

NTV1

p. +358 (0)40 503 9838,

pauliina.savola@oulunpyrinto.fi

 

Eerik Isojoki

Telinevoimisteluvalmentaja

MTV2, MTV3, TAITO

p. +358 (0)44 303 4045,

eerik.isojoki@oulunpyrinto.fi

 

Emmi Mäntylä

Telinevoimisteluvalmentaja

NTV2, NTV5

p. +358 (0)50 302 0991,

emmi.mantyla@oulunpyrinto.fi

 

Nea Ollikainen

Telinevoimisteluvalmentaja

NTV3, tanssi ja perusvoimistelu

p. +358 (0)44 781 2806,

nea.ollikainen@oulunpyrinto.fi

 

Tiina Sundström

Telinevoimisteluvalmentaja

NTV7, NTV6, TAITO

p. +358 (0)44 781 2807,

tiina.sundstrom@oulunpyrinto.fi

 

HALLLITUS JA LAJIEN JOHTORYHMÄT

Jukka Sihvonen

Hallituksen puheenjohtaja

p. +358 (0)40 068 3206

jukka.sihvonen@dentfys.fi

 

Miia Marjanen

Yleisurheilun johtoryhmän puheenjohtaja

p. +358 (0)50 316 9701

 

 

Tiina Kynsilehto

Voimistelun johtoryhmän puheenjohtaja

p. +358 (0)40 648 5550

tiina.kynsilehto@gmail.com

 

Ota yhteyttä