Skip to main content

YHTEYSTIEDOT

OULUN PYRINTÖ TOIMISTO

Hakakatu 5, 90140 Oulu

Puh: +358 (0)44 781 2800

Sähköposti: info@oulunpyrinto.fi

 

Hanna Uusitalo

Toiminnanjohtaja

p. +358 (0)40 7285494

hanna.uusitalo@oulunpyrinto.fi

 

Vilma Silvamaa

Voimisteluvastaava

Harrastevoimistelu, kilpa-harrastevoimistelu

p. +358 (0)44 781 2801

klo 12-16

voimistelu@oulunpyrinto.fi

 

Heikki Aura

Yleisurheiluvastaava

Kilpailut ja tapahtumat

p. +358 (0)44 781 2809

klo 12-16

yleisurheilu@oulunpyrinto.fi

 

Sami Petäjäjärvi

Yleisurheilu nuoriso- valmennuspäällikkö

p. +358 (0)40 777 4600

sami.petajajarvi@oulunpyrinto.fi

Fanni Majanmaa

TeamGym koordinaattori, lajivastaava

teamgym@oulunpyrinto.fi

Marjaana Vilmusenaho

Cheerleading koordinaattori, lajivastaava

p. +358 (0)44 997 3626

cheerleading@oulunpyrinto.fi

Severi Kellokangas

Seuratyöntekijä

Paini, harraste

Koulu- ja päiväkotiyhteistyö

Harrastamisen Aarrearkku

severi.kellokangas@oulunpyrinto.fi

 

TELINEVOIMISTELUVALMENTAJAT

Janne Haapajoki

Miesten telinevoimistelu, päävalmentaja

p. +358 (0)40 503 9838,

janne.haapajoki@oulunpyrinto.fi

 

Pauliina Savola

Naisten telinevoimistelu,

päävalmentaja

p. +358 (0)44 781 2808,

pauliina.savola@oulunpyrinto.fi

 

Nea Haapaniemi

Telinevoimisteluvalmentaja

p. +358 (0)44 781 2806,

nea.haapaniemi@oulunpyrinto.fi

 

Merja Mettänen-Raunio

Telinevoimisteluvalmentaja

p. +358 (0)44 781 2807

merja.mettanen-raunio@oulunpyrinto.fi

Eerik Isojoki

Telinevoimisteluvalmentaja

p. +358 (0)44 303 4045,

eerik.isojoki@oulunpyrinto.fi

 

Emmi Mäntylä

Telinevoimisteluvalmentaja

p. +358 (0)50 302 0991,

emmi.mantyla@oulunpyrinto.fi

 

HALLLITUS JA LAJIEN JOHTORYHMÄT

Jukka Sihvonen

Hallituksen puheenjohtaja

p. +358 (0)40 068 3206

jukka.sihvonen@dentfys.fi

 

Reima Ollila

Yleisurheilun johtoryhmän puheenjohtaja

+358(0)50 395 1879

reima.ollila@gmail.com

 

 

 

Ota yhteyttä